Close

About

Güney Film&Yapım

Güney Film Yapım 2003 yılında kuruldu.
Reklam sektöründe Filmacass, Filmpark, 4 Films, İnterfilm İstanbul, Böcek Film, Beşiktaş Kültür Merkezi gibi birçok yapım şirketinin prodüksiyonunu üstlendiği 1000’den fazla reklam filminin yanında İnşaat,Organize İşler ve Hokkabaz gibi sinema filmlerine görüntü yönetimi alanında teknik destek verdi.
Hakikat – Alethea, Tek Başına, Gardfren belgesel filmlerinin yapım ortaklığını ve 2005 yılından itibaren çalışmalarına başlanan, Kültür Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Türk Amerikan İşadamları Derneği ve Tekfen Holding tarafından desteklenen Özgürlük Treni adlı belgesel filmin Türkiye, Fransa, Almanya, Polonya, ABD ve İsrail’deki çekimlerini gerçekleştirdi.
Sigaraya Hayır, Kadın ve Şiddet, Şizofreni, Kızlarımız Okusun, Savaşa Hayır,
Futbol ve Şiddet, Deprem, Çocuk İstismarı gibi pek çok sosyal reklam filmlerinin;
Barışa Rock Konserlerinin ve Zardanadam, Bulutsuzluk Özlemi gibi birçok video kliplerin,
Luthfansa Hava Yolları, Baumit gibi tanıtım filmlerinin yapımlarını gerçekleştirdi.
2009 yılında yapımını gerçekleştirdiği, başrollerini Turan Özdemir ve Levent Tülek’in paylaştığı Babam Büfe adlı sinema filmi ile 96 uzun metrajlı sinema filminin içinden 14 tanesi arasına girerek 46. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yarıştı.
Türk – Amerikan İşadamları Derneği ve Akvaryum Plus adlı dergilerin yapım ve yayıncılığını gerçekleştirdi.
Halen Güney Film Yapım; yayıncılık, belgesel film ve sinema, reklam ve tanıtım filmleri, sosyal reklam filmleri, video klipler, televizyon programları, dizi film yapımı ve senaryo yazımı hizmetleri ile reklam ve moda fotoğrafçılığı alanlarında çalışmalarını sürdürüyor.

YAPIMCI, Direnç Kıymaç
Direnç Kıymaç, 1973’de Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde doğdu. 1996’da Anadolu Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. İki yıl İngiltere’de Visual Basics of Cinema and TV eğitimi aldı. 1998-2003 yılları arasında Filma-Cass Film Yapım A.Ş.’de Post-Prodüksiyon sorumlusu olarak görev aldı. Direnç Kıymaç, 2003 yılında Güney Film Yapım şirketini kurdu ve şirketin yapımcısı olarak faaliyet gösteriyor.

Contact

Keep In Touch

Tel.: +90 (212) 777 10 01

Cumhuriyet mh. incirlidere cd. no:2 elysıum fantastıc resıdance a blok d:13 34380 bomontı – şişli, istanbul

info@guneyfilm.com
www.guneyfilm.com